//banery

Blog od Trol

Wyszukiwanie wydarzeń w Internecie od zawsze sprawiało kłopot. Na dodatek dziś, aby odnaleźć aktualne imprezy, najpierw musimy połapać się w samych serwisach, które je zapowiadają. Nowe strony i aplikacje mobilne wyrastają jak grzyby po deszczu.


W samej Warszawie można naliczyć kilkanaście serwisów zapowiadających wydarzenia, w tym co najmniej dwa, które ograniczają się jedynie do imprez darmowych.


Rozwiązania, które proponują są dość ograniczone: nie dają nam możliwości filtrowania wydarzeń wg własnych zainteresowań, zapowiadają zwykle ograniczoną i niekompletną liczbę wydarzeń (głównie tych największych), skupiają się jedynie na dużych obiektach i atrakcjach turystycznych lub nie potrafią utrzymać porządku we własnej bazie danych (sporo informacji nieaktualnych lub zdublowanych).

... więcej

Wakacje to czas przeżywania wrażeń, które można później wspominać przez długie lata. Letnia przygoda - któż o niej nie marzy? Aby wziąć udział w czymś niesamowitym i ekscytującym, nie wystarczy czekać na łut szczęścia. Przygodę można zapewnić sobie samemu!


Poza granicami


Wycieczka zagraniczna to zazwyczaj pierwsze skojarzenie z przygodami. Sam fakt przebywania w innym państwie daje wielu osobom poczucie, że wyjazd jest ciekawszy niż w rzeczywistości. Inna kultura, potrawy, architektura - wszystko to jest nowe, nieznane i lekko egzotyczne. Nawet pobyt w państwie położonym blisko i graniczącym z ojczyzną jest nowym doświadczeniem. Popularnym kierunkiem wyjazdów są stolice państw oraz najbardziej znane atrakcje. Każdy rejon ma swój potencjał turystyczny, miejsce, do którego zjeżdżają się tłumy ( most Karola w Pradze, termy Słowackie, Brama Brandenburska w Berlinie). Są oczywiście turyści, którzy poszukują miejsc mało uczęszczanych i niepopularnych, lecz oni stanowią mniejszość. Lista miejsc wartych odwiedzenia za granicą uległa w ostatnich trzech latach znacznemu skróceniu; ze względu na eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej, regiony będące dotąd przysłowiowym magnesem na turystów stały się niebezpieczne, a wyjazdu w ich okolice odradza MSZ. Mowa tu przede wszystkim o Egipcie, Tunezji, Libii, Syrii, Krymie i Turcji. 


Szczegóły zagrożeń w poszczególnych miejscach przedstawia infografika:... więcej

Wędkarstwo to nie tylko hobby, to zajęcie, które może pochłonąć bez reszty i stać się jednym z najważniejszych elementów twojego życia. Jeśli zatem dopiero planujesz swoją pierwszą wyprawę na ryby lub chcesz przypomnieć sobie dzieciństwo, gdy u boku ojca, dziadka lub innej bliskiej ci osoby złowiłeś pierwszą rybę w swoim życiu pamiętaj, że bakcyla wędkarstwa łatwo połknąć, ale później trudno się już od niego uwolnić.

Ostatecznie wędkarstwo prócz ryb, to także doskonała okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu, okazja do spotkań towarzyskich, kilkudniowych wyjazdów i odrobiny relaksu, której wiele osób tak bardzo potrzebuje. Od czego zatem zaczynamy?

... więcej
W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z kilkoma szczególnymi kierunkami rozwoju turystyki. Jednym z tych kierunków jest specjalizacja – coraz więcej turystów odwiedza rozmaite miejsca w pewnym konkretnym celu, tzn. chcą tam podejmować bardzo konkretną działalność.

Do takich „wyspecjalizowanych” form turystyki należy z całą pewnością turystyka ekstremalna. Na czym ona polega?

... więcej
reklama