//banery

Blog od Trol

Jeszcze nie macie pomysłu na spędzenie wakacji i szukacie inspiracji? Jesteście żądni przygód? Nie chcecie być kolejną osobą potwierdzającą powiedzenie „cudze chwalicie swego nie znacie”? Masz szczęście, bowiem istnieje wiele wyjątkowych miejsc i wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby je zobaczyć. Planując urlop, czy to dłuższy czy też kilkudniowy ciekawym miejscem do odwiedzenia jest mała wieś położona w województwie małopolskim o wdzięcznej nazwie Biecz. Można tam znaleźć odpowiedni nocleg dla siebie, na własne oczy zobaczyć cudowne miejsca i widoki, a przede wszystkim spędzić magiczny czas. Jest to miejsce przeznaczone dla każdej osoby, zarówno dla tej, która nie przepada za wzmożonym wysiłkiem fizycznym, jak i dla tej, która uwielbia podczas wypoczynku się porządnie wypocić.

Biecz – wyjątkowo spędzone wakacje

Co prawda Biecz nie jest miejscem położonym w wysokich górach, ale swoim urokiem przyciąga wielu turystów. Z samej wsi prowadzi wiele szlaków turystycznych, tych lżejszych jak i tych cięższych do przejścia. Podczas nich można zobaczyć wiele miejsc, które na długo pozostają w pamięci jak i przede wszystkim można cieszyć zmysły niebywałymi urokami przyrody. Jest to miejsce pozwalające wyciszyć się wewnętrznie łaskocząc swoje oczy widokami jak i jednocześnie pochłaniając wyjątkowo świeże powietrze.


Szykując się na wyprawę podboju okolicy można wziąć pod uwagę następujące szlaki:
... więcej
Zasady są 2:

Pozycja O1 w dowodzie samochodu >= Pozycja F1 w dowodzie przyczepy.

czyli:

Samochód nie może ciągnąć przyczepy o Dopuszczalnej Masie Całkowitej (DMC) cięższej niż masa wpisana w dowodzie rejestracyjnym samochodu w pozycji O1.

Konsekwencją zbudowania składu niespełniającego tego warunku jest nie tylko
mandat lecz w przypadku wypadku ubezpieczyciel może niewypłacić odszkodowania z tytułu OC lub AC lub (akcja od 3:11):Pozycja F1 w dowodzie samochodu + Pozycja F1 w dowodzie przyczepy <= 3500


Czyli suma DMC całego składu nie może przekraczać 3.5 tony.

Jeśli spełniamy warunek 1 (homologacja samochodu pozwala na zbudowanie takiego składu) wymagane jest prawo jazdy B+E oraz opłata VIA TOLL.

Bramki VIA TOLL automatycznie sprawdzają po nr rejestracyjnym DMC przyczepy i DMC pojazdu. Wiedzą od razu czy dany skład powinien uiścić opłatę via toll. Domyślna kara za przejechanie bramki bez opłaty dla holowników przekraczających 3.5 tony to 3000 zł  za 1 bramkę ;) ale dla holowników nie przekraczających 3.5 tony jest promocja 500 zł / dobę.

Dzieci i nastolatkowie spędzają coraz więcej czasu przed ekranem laptopa, telewizora albo smartfona. Niektórzy rodzice nie zgadzają się na taki tryb życia, dlatego starają się zachęcić swoje dzieci do aktywności i dobrze zorganizować im wolny czas. Warto pomyśleć o tym przede wszystkim latem, gdy wolnego czasu jest najwięcej.

Zajęcia sportowe i artystyczne
We wszystkich miastach działają domy kultury i obiekty sportowe, w których organizowane są zajęcia artystyczne i sportowe dla dzieci oraz młodzieży. Dużą popularnością cieszą się zajęcia na basenie, podczas których można opanować bardzo przydatną umiejętność pływania. W wielu miastach organizowane są zawody sportowe, w trakcie których można sprawdzić swoje umiejętności na przykład w bieganiu albo jeździe na rowerze. Dzięki zajęciom plastycznym można rozwijać talenty plastyczne, aktorskie i muzyczne.
... więcej
reklama