//banery

Dziecko aktywne podczas wakacji od Trol blog

Dzieci i nastolatkowie spędzają coraz więcej czasu przed ekranem laptopa, telewizora albo smartfona. Niektórzy rodzice nie zgadzają się na taki tryb życia, dlatego starają się zachęcić swoje dzieci do aktywności i dobrze zorganizować im wolny czas. Warto pomyśleć o tym przede wszystkim latem, gdy wolnego czasu jest najwięcej.

Zajęcia sportowe i artystyczne
We wszystkich miastach działają domy kultury i obiekty sportowe, w których organizowane są zajęcia artystyczne i sportowe dla dzieci oraz młodzieży. Dużą popularnością cieszą się zajęcia na basenie, podczas których można opanować bardzo przydatną umiejętność pływania. W wielu miastach organizowane są zawody sportowe, w trakcie których można sprawdzić swoje umiejętności na przykład w bieganiu albo jeździe na rowerze. Dzięki zajęciom plastycznym można rozwijać talenty plastyczne, aktorskie i muzyczne.


Wspólna aktywność
Wprawdzie dorośli nie mogą pozwolić sobie na tak długi wypoczynek jak dzieci, ale po pracy albo w weekendy można zorganizować na przykład wycieczkę rowerową, długi spacer albo wspólne wyjście na basen. Należy pamiętać o tym, że dzieci biorą przykład z rodziców, dlatego jeżeli opiekunom zależy na tym, aby najmłodsi byli aktywni, to sami nie mogą spędzać całego wolnego czasu na kanapie. W trakcie urlopu warto zdecydować się na przykład na wyjazd w góry.


Obozy i kolonie z http://www.kolonieiobozy.net/


Nie ulega wątpliwości, że dziecko nie powinno spędzić całych wakacji w domu. Warto zatem zwrócić uwagę na kolonie i obozy młodzieżowe, a przede wszystkim na obozy sportowe. Jeżeli dziecko lubi zwierzęta, to dobrą propozycją może być obóz jeździecki, podczas którego można nauczyć się jeździć konno i poznać bliżej wyjątkowe zwierzęta, jakimi bez wątpienia są konie. Firmy organizujące wakacyjne wyjazdy oferują także obozy wędrowne dla młodzieży. Podczas takiego obozu nastolatkowie spędzają czas na łonie natury, wędrując na przykład po Bieszczadach albo Beskidzie Sądeckim. Kolejna propozycja to obozy taneczne, w trakcie których uczestnicy doskonalą swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Na uwagę zasługują również obozy artystyczne. Są to kolonie połączone z warsztatami, na przykład fotograficznymi, filmowymi albo plastycznymi. W obozach artystycznych i sportowych mogą brać udział dzieci w różnym wieku.


Dobre zorganizowanie czasu dzieciom wymaga ze strony rodziców trochę wysiłku. Jednak taki wysiłek przyniesie dobre efekty, ponieważ zachęci dziecko do aktywnego, zdrowego trybu życia.Udostępnij:
Oceń:     
     Następny post
     Blog tego użytkownika

Komentarze

Brak komentarzy
Musisz być zalogowany, by komentować

Opublikowane

Przez Trol
Dodane CZE 20 '16

Tagi

Fajność

Twoja ocena:
Razem: (0 gwiazdek)

Archiwum

reklama