//banery

Jak Rozpocząć Przygodę ze Skokami Spadochronowymi? od Trol blog

Z biegiem lat niektóre sporty ekstremalne uznawane za elitarne przestają zamykać się tylko na osoby z dużą zawartością portfela. Otwierają się na ludzi i dostosowują swoje usługi do oczekiwań przeciętnego człowieka. Właśnie to stało się ze skokami spadochronowymi będącymi teraz formą rozrywki i okazją do przeżycia czegoś nowego. 


Takie przeżycia można zafundować sobie samemu korzystając z oferty wielu polskich aeroklubów. Reklamują się między innymi w internecie na stronach oferujących nietypowe prezenty dla bliskich oraz różne usługi czy szkolenia.Co trzeba wiedzieć przed pierwszym skokiem?

Zazwyczaj pierwszy skok ze spadochronem odbywa się w tandemie, czyli będąc doczepionym do profesjonalnego instruktora, który posiada duże doświadczenie. 


Przygotowanie uczestnika do skoku jest bardzo proste. Wymaga się przede wszystkim wiązanych na sznurówki butów oraz ubrania, które będzie ochroną przed silnym naporem powietrza. Przed samym skokiem każdy przechodzi krótką odprawę dostając najważniejsze informacje co do przebiegu lotu i spadania. 


Trzeba po prostu nastawić się pozytywnie i z uśmiechem czekać na start. Wiek umożliwiający pierwszy skok ze spadochronem to 8 lat. W takim wieku wymagane jest pozwolenie rodziców. 


Waga osoby skaczącej w tandemie nie powinna przekraczać 115 kilogramów co również jest bardzo ważne. 


Niemal każdy weekend wiosenny oraz letni odbywa się pod znakiem skoków grupowych lub indywidualnych. Gdy tylko pogoda jest odpowiednia można podziwiać naprawdę piękne widoki i świat z całkiem nowej perspektywy.


Skok ze spadochronem w postaci szkolenia

Częstym przypadkiem jest to, że uczestnik kilku skoków chciałby zrobić własną licencję pozwalającą na samodzielne skakanie ze spadochronem. 

Każda pełnoletnia osoba spełniająca kryteria bycia profesjonalnym skoczkiem może takie szkolenie odbyć. Posiadając świadectwo kwalifikacji skoczka można korzystać z usług lotów i skoków na całym świecie

Kurs jest wieloetapowy i w zupełności bezpieczny. W czasie jego trwania zdobywa się praktycznie umiejętności ułożenia sylwetki w czasie opadania oraz doświadczenie, które odgrywa tutaj najważniejszą rolę. Taki kurs podobnie jak pojedynczy skok może zostać zaoferowany jako prezent w postaci vouchera dla konkretnej osoby.


Udostępnij:

Komentarze

Brak komentarzy
Musisz być zalogowany, by komentować

Opublikowane

Przez Trol
Dodane CZE 25 '14

Tagi

Fajność

Twoja ocena:
Razem: (0 gwiazdek)

Archiwum

reklama