//banery

Ziomeczki z Łodzi fajny serwis postawili - Kiwiportal od Trol blog

Wyszukiwanie wydarzeń w Internecie od zawsze sprawiało kłopot. Na dodatek dziś, aby odnaleźć aktualne imprezy, najpierw musimy połapać się w samych serwisach, które je zapowiadają. Nowe strony i aplikacje mobilne wyrastają jak grzyby po deszczu.


W samej Warszawie można naliczyć kilkanaście serwisów zapowiadających wydarzenia, w tym co najmniej dwa, które ograniczają się jedynie do imprez darmowych.


Rozwiązania, które proponują są dość ograniczone: nie dają nam możliwości filtrowania wydarzeń wg własnych zainteresowań, zapowiadają zwykle ograniczoną i niekompletną liczbę wydarzeń (głównie tych największych), skupiają się jedynie na dużych obiektach i atrakcjach turystycznych lub nie potrafią utrzymać porządku we własnej bazie danych (sporo informacji nieaktualnych lub zdublowanych).


Wśród dziesiątek wszystkich portali, które podjęły się uporządkowania informacji o wydarzeniach tylko jeden nie poszedł na łatwiznę - www.kiwiportal.pl. Pierwsza strona na jaką u nich trafiłam wyszukując frazę „wydarzenia Warszawa” zawierała kalendarz wydarzeń (http://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/m/warszawa), który miał więcej opcji filtrowania wydarzeń i bardziej kompletną bazę, niż wszystkie inne serwisy razem wzięte działające w tym mieście. A jest to kalendarz wydarzeń dla Warszawy, a KIWIPortal zapowiada imprezy z całej Polski i to nie tylko z największych miast, ale również mniejszych miejscowości.


Serwisowi, jako jedynemu jak dotąd udało się zebrać i uporządkować niemal wszystkie wydarzenia jakie możemy znaleźć w Internecie. Jak twierdzą - zapowiadają wydarzenia z około 300 kategorii tematycznych obejmujących: kulturę, sztukę, rozrywkę, sport, naukę i edukację, turystykę i podróże, a także dziedziny typowo hobbystyczne takie jak: wędkarstwo, rekonstrukcje historyczne czy militaria.


Ciężko jest opisać ten serwis w kilku zdaniach. Najprościej mówiąc jest to portal wyposażony w precyzyjną wyszukiwarkę, do którego trafiają niemal wszystkie wydarzenia, o których informacja pojawi się w sieci. Dodatkowo imprezy u nich są przydzielane do odpowiednich kategorii, tagowane, oznaczane jako darmowe lub polecane, dzięki czemu stosując wybrane przez siebie kryteria możemy szybko znaleźć dokładnie to, czego szukamy.


Do dyspozycji mamy także prywatny terminarz oraz możliwość zakupu biletów online, ponieważ KIWIPortal współpracuje z większością serwisów biletowych w Polsce.


Pierwsza strona jest przejrzysta i intuicyjna. Możemy z niej przejść od razu np. na gotowe kalendarze wydarzeń dla województw i miast. Osoby, których zainteresowania są ściśle sprecyzowane mogą skorzystać ze stron dedykowanych poszczególnym kategoriom np. strony poświęconej koncertom i imprezom muzycznym, na której znajdą gotowe zestawienia wydarzeń dla konkretnych lokalizacji i gatunków muzycznych. Można korzystać również z głównej wyszukiwarki, gdzie rozbudowane drzewo kategorii daje możliwość przeglądania wszystkich imprez lub zawężenia wyszukiwania tylko do tych wybranych.


Ze strony intro jednym kliknięciem przejdziemy również do kalendarza wydarzeń z bezpłatnym wstępem i zestawienia najważniejszych i największych imprez w roku.  Użytkownikom smartfonów przypadnie do gustu aplikacja mobilna KIWIMobile, która zlokalizuje wydarzenia w okolicy niezależnie od tego, w jakim mieście bądź regionie Polski przebywamy. KIWIMobile działa na trzech systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows Phone).


Podsumowując: korzystając z KIWIPortal nie musicie szukać imprez już nigdzie indziej!


Udostępnij:
Oceń:     
     Następny post
     Blog tego użytkownika

Komentarze

Brak komentarzy
Musisz być zalogowany, by komentować

Opublikowane

Przez Trol
Dodane LIP 19 '16

Tagi

Fajność

Twoja ocena:
Razem: (0 gwiazdek)

Archiwum

reklama