//banery

Kiedyś: Egipt, Tunezja. Gdzie na Wakacje w 2016? od Trol blog

Wakacje to czas przeżywania wrażeń, które można później wspominać przez długie lata. Letnia przygoda - któż o niej nie marzy? Aby wziąć udział w czymś niesamowitym i ekscytującym, nie wystarczy czekać na łut szczęścia. Przygodę można zapewnić sobie samemu!


Poza granicami


Wycieczka zagraniczna to zazwyczaj pierwsze skojarzenie z przygodami. Sam fakt przebywania w innym państwie daje wielu osobom poczucie, że wyjazd jest ciekawszy niż w rzeczywistości. Inna kultura, potrawy, architektura - wszystko to jest nowe, nieznane i lekko egzotyczne. Nawet pobyt w państwie położonym blisko i graniczącym z ojczyzną jest nowym doświadczeniem. Popularnym kierunkiem wyjazdów są stolice państw oraz najbardziej znane atrakcje. Każdy rejon ma swój potencjał turystyczny, miejsce, do którego zjeżdżają się tłumy ( most Karola w Pradze, termy Słowackie, Brama Brandenburska w Berlinie). Są oczywiście turyści, którzy poszukują miejsc mało uczęszczanych i niepopularnych, lecz oni stanowią mniejszość. Lista miejsc wartych odwiedzenia za granicą uległa w ostatnich trzech latach znacznemu skróceniu; ze względu na eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej, regiony będące dotąd przysłowiowym magnesem na turystów stały się niebezpieczne, a wyjazdu w ich okolice odradza MSZ. Mowa tu przede wszystkim o Egipcie, Tunezji, Libii, Syrii, Krymie i Turcji. 


Szczegóły zagrożeń w poszczególnych miejscach przedstawia infografika:
Lokalizacja nieistotna

Co poradzić amatorom przygód z dreszczykiem, dla których liczy się impuls i atrakcja, nie zaś zwiedzanie ciekawych miejsc? Możliwości jest całkiem sporo. Bez względu na lokalizację, można przysłowiowo “wyskoczyć” na przelot awionetką lub balonem, skoczyć na bungee lub ze spadochronem. Gdy mamy czas na dalsze wycieczki, możemy mocnych wrażeń poszukać na spływach kajakowych, szkołach przetrwania, lub obozach poświęconych któremuś ze sportów ekstremalnych - ostatnio modny stał się Wingsuit, czyli skoki ze szczytów górskich w specjalnym kombinezonie, który zmniejsza pionową prędkość opadania i pozwala na szybowanie. Amatorskie filmiki z takich skoków podbijają Internet i dyscyplina zyskuje coraz większe grono fanów.


Chęci kontra możliwości

Opcji na przeżycie niezapomnianej wakacyjnej przygody jest wiele, lecz gorzej z realnymi możliwościami - atrakcje bywają drogie, lub położone w mało dostępnych miejscach. Jednak, nie należy się zniechęcać - istnieją sprytne sposoby, jak obniżyć ceny wielu atrakcji i samych wycieczek. Przede wszystkim, warto zapoznać się z portalami oferującymi kupony rabatowe, jak Tanio.co, gdzie można znaleźć zniżki zarówno na przeloty, pobyty, jak i miejsca oferujące ciekawe doświadczenia. Kupony w wielu wypadkach łączą się z np. Grouponem, lub ofertami biur podróży, co powoduje jeszcze większe obniżenie cen. Opłacalne jest także polowanie na sezonowe promocje oraz wszelkiego rodzaju lat minute, które to określenie jest coraz częściej używane w odniesieniu do wielu promocji, nie tylko wyjazdów wypoczynkowych.

Korzystajmy, zatem z lata i odważnie organizujmy wymarzone przygody, aby stały się faktem - wrytym w pamięć, budzącym piękne wspomnienia i uśmiech pod nosem. 

Za konsultację dziękujemy portalowi http://www.tanio.co/ , który udostępnia wspomniane kody rabatowe.

Udostępnij:
Oceń:     
     Następny post
     Blog tego użytkownika

Komentarze

Brak komentarzy
Musisz być zalogowany, by komentować

Opublikowane

Przez Trol
Dodane LIP 15 '16

Tagi

Fajność

Twoja ocena:
Razem: (0 gwiazdek)

Archiwum

reklama