//banery

Blogi użytkowników

Trol
Kumpel lub brat poprosił Cię o bycie świadkiem na jego ślubie? Rewelacja! Musisz być jednak świadomy, że to właśnie na Ciebie spada teraz odpowiedzialność zaaranżowania jego pożegnania z wolnością! Organizacja wieczoru kawalerskiego, który powinien przecież być melanżem stulecia, to nie lada wyzwanie. Przyda się pomoc? Imprezowi eksperci przygotowali kilka wskazówek.... więcej
Trol PAŹ 25 '16 · Tagi: kawalerski kraków
Trol
Wyszukiwanie wydarzeń w Internecie od zawsze sprawiało kłopot. Na dodatek dziś, aby odnaleźć aktualne imprezy, najpierw musimy połapać się w samych serwisach, które je zapowiadają. Nowe strony i aplikacje mobilne wyrastają jak grzyby po deszczu.


W samej Warszawie można naliczyć kilkanaście serwisów zapowiadających wydarzenia, w tym co najmniej dwa, które ograniczają się jedynie do imprez darmowych.


Rozwiązania, które proponują są dość ograniczone: nie dają nam możliwości filtrowania wydarzeń wg własnych zainteresowań, zapowiadają zwykle ograniczoną i niekompletną liczbę wydarzeń (głównie tych największych), skupiają się jedynie na dużych obiektach i atrakcjach turystycznych lub nie potrafią utrzymać porządku we własnej bazie danych (sporo informacji nieaktualnych lub zdublowanych).

... więcej

Trol LIP 19 '16 · Tagi: kiwiportal
Trol
Wakacje to czas przeżywania wrażeń, które można później wspominać przez długie lata. Letnia przygoda - któż o niej nie marzy? Aby wziąć udział w czymś niesamowitym i ekscytującym, nie wystarczy czekać na łut szczęścia. Przygodę można zapewnić sobie samemu!


Poza granicami


Wycieczka zagraniczna to zazwyczaj pierwsze skojarzenie z przygodami. Sam fakt przebywania w innym państwie daje wielu osobom poczucie, że wyjazd jest ciekawszy niż w rzeczywistości. Inna kultura, potrawy, architektura - wszystko to jest nowe, nieznane i lekko egzotyczne. Nawet pobyt w państwie położonym blisko i graniczącym z ojczyzną jest nowym doświadczeniem. Popularnym kierunkiem wyjazdów są stolice państw oraz najbardziej znane atrakcje. Każdy rejon ma swój potencjał turystyczny, miejsce, do którego zjeżdżają się tłumy ( most Karola w Pradze, termy Słowackie, Brama Brandenburska w Berlinie). Są oczywiście turyści, którzy poszukują miejsc mało uczęszczanych i niepopularnych, lecz oni stanowią mniejszość. Lista miejsc wartych odwiedzenia za granicą uległa w ostatnich trzech latach znacznemu skróceniu; ze względu na eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej, regiony będące dotąd przysłowiowym magnesem na turystów stały się niebezpieczne, a wyjazdu w ich okolice odradza MSZ. Mowa tu przede wszystkim o Egipcie, Tunezji, Libii, Syrii, Krymie i Turcji. 


Szczegóły zagrożeń w poszczególnych miejscach przedstawia infografika:... więcej

Trol
Wędkarstwo to nie tylko hobby, to zajęcie, które może pochłonąć bez reszty i stać się jednym z najważniejszych elementów twojego życia. Jeśli zatem dopiero planujesz swoją pierwszą wyprawę na ryby lub chcesz przypomnieć sobie dzieciństwo, gdy u boku ojca, dziadka lub innej bliskiej ci osoby złowiłeś pierwszą rybę w swoim życiu pamiętaj, że bakcyla wędkarstwa łatwo połknąć, ale później trudno się już od niego uwolnić.

Ostatecznie wędkarstwo prócz ryb, to także doskonała okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu, okazja do spotkań towarzyskich, kilkudniowych wyjazdów i odrobiny relaksu, której wiele osób tak bardzo potrzebuje. Od czego zatem zaczynamy?

... więcej
Trol LIP 4 '16 · Tagi: wędkarstwo
Trol
W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z kilkoma szczególnymi kierunkami rozwoju turystyki. Jednym z tych kierunków jest specjalizacja – coraz więcej turystów odwiedza rozmaite miejsca w pewnym konkretnym celu, tzn. chcą tam podejmować bardzo konkretną działalność.

Do takich „wyspecjalizowanych” form turystyki należy z całą pewnością turystyka ekstremalna. Na czym ona polega?

... więcej
Trol LIP 1 '16 · Tagi: turystyka ekstremalna
Trol
Jeszcze nie macie pomysłu na spędzenie wakacji i szukacie inspiracji? Jesteście żądni przygód? Nie chcecie być kolejną osobą potwierdzającą powiedzenie „cudze chwalicie swego nie znacie”? Masz szczęście, bowiem istnieje wiele wyjątkowych miejsc i wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby je zobaczyć. Planując urlop, czy to dłuższy czy też kilkudniowy ciekawym miejscem do odwiedzenia jest mała wieś położona w województwie małopolskim o wdzięcznej nazwie Biecz. Można tam znaleźć odpowiedni nocleg dla siebie, na własne oczy zobaczyć cudowne miejsca i widoki, a przede wszystkim spędzić magiczny czas. Jest to miejsce przeznaczone dla każdej osoby, zarówno dla tej, która nie przepada za wzmożonym wysiłkiem fizycznym, jak i dla tej, która uwielbia podczas wypoczynku się porządnie wypocić.

Biecz – wyjątkowo spędzone wakacje

Co prawda Biecz nie jest miejscem położonym w wysokich górach, ale swoim urokiem przyciąga wielu turystów. Z samej wsi prowadzi wiele szlaków turystycznych, tych lżejszych jak i tych cięższych do przejścia. Podczas nich można zobaczyć wiele miejsc, które na długo pozostają w pamięci jak i przede wszystkim można cieszyć zmysły niebywałymi urokami przyrody. Jest to miejsce pozwalające wyciszyć się wewnętrznie łaskocząc swoje oczy widokami jak i jednocześnie pochłaniając wyjątkowo świeże powietrze.


Szykując się na wyprawę podboju okolicy można wziąć pod uwagę następujące szlaki:
... więcej
Trol CZE 28 '16 · Tagi: biecz
Trol
Zasady są 2:

Pozycja O1 w dowodzie samochodu >= Pozycja F1 w dowodzie przyczepy.

czyli:

Samochód nie może ciągnąć przyczepy o Dopuszczalnej Masie Całkowitej (DMC) cięższej niż masa wpisana w dowodzie rejestracyjnym samochodu w pozycji O1.

Konsekwencją zbudowania składu niespełniającego tego warunku jest nie tylko
mandat lecz w przypadku wypadku ubezpieczyciel może niewypłacić odszkodowania z tytułu OC lub AC lub (akcja od 3:11):



Pozycja F1 w dowodzie samochodu + Pozycja F1 w dowodzie przyczepy <= 3500


Czyli suma DMC całego składu nie może przekraczać 3.5 tony.

Jeśli spełniamy warunek 1 (homologacja samochodu pozwala na zbudowanie takiego składu) wymagane jest prawo jazdy B+E oraz opłata VIA TOLL.

Bramki VIA TOLL automatycznie sprawdzają po nr rejestracyjnym DMC przyczepy i DMC pojazdu. Wiedzą od razu czy dany skład powinien uiścić opłatę via toll. Domyślna kara za przejechanie bramki bez opłaty dla holowników przekraczających 3.5 tony to 3000 zł  za 1 bramkę ;) ale dla holowników nie przekraczających 3.5 tony jest promocja 500 zł / dobę.

Trol
Dzieci i nastolatkowie spędzają coraz więcej czasu przed ekranem laptopa, telewizora albo smartfona. Niektórzy rodzice nie zgadzają się na taki tryb życia, dlatego starają się zachęcić swoje dzieci do aktywności i dobrze zorganizować im wolny czas. Warto pomyśleć o tym przede wszystkim latem, gdy wolnego czasu jest najwięcej.

Zajęcia sportowe i artystyczne
We wszystkich miastach działają domy kultury i obiekty sportowe, w których organizowane są zajęcia artystyczne i sportowe dla dzieci oraz młodzieży. Dużą popularnością cieszą się zajęcia na basenie, podczas których można opanować bardzo przydatną umiejętność pływania. W wielu miastach organizowane są zawody sportowe, w trakcie których można sprawdzić swoje umiejętności na przykład w bieganiu albo jeździe na rowerze. Dzięki zajęciom plastycznym można rozwijać talenty plastyczne, aktorskie i muzyczne.
... więcej
Trol CZE 20 '16 · Tagi: kolonie, obozy, wakacje dla dzieci
Trol
Czy jest to dobry sposób na wakacje? Kamper daje nam wiele możliwości, wybór miejsca spędzania czasu i dużej swobody. Podróżowanie kamperem nie nadaje się dla wszystkich. Niektórzy wolą hotele z basenem, gotowe zestawy śniadaniowe czy wygodne miejsce do odpoczynku. Kamper na czas podróży jest naszym domkiem na kółkach.


Największym plusem jest to, że możesz mieszkać praktycznie w dowolnym miejscu. Taką trasę można zaplanować lub postawić na spontaniczność. Kolejną zaletą tego typu pojazdu jest możliwość podróżowania z rodziną lub dużą paczką przyjaciół. Podróż kamperem nie tylko pozwala nam zaoszczędzić, ale daje duże poczucie wolności bez ograniczeń. Koszty wypożyczenia i użytkowania są stosunkowo niskie. Miejsca postojowe w większości przypadków są tanie, a za symboliczna złotówkę można uzupełnić zbiornik z wodą czy pozbyć się nieczystości z wnętrza jak i z toalety.

Są dwie opcje podróżowania kamperem – możemy go kupić lub wypożyczyć. Na pierwszą podróż, rozsądek podpowiada nam, że dużo lepiej jest go jednak wypożyczyć. W dużym przybliżeniu dzienny koszt odpowiada dobie hotelowej, natomiast przy dłuższym wynajmie cena jest proporcjonalnie niższa. Natomiast jeśli chodzi o kupno, wiąże się to z dużym wydatkiem. Oscylują od kilkudziesięciu do nawet stu tysięcy złotych. Starsze i używane mogą być tańsze, natomiast nowe oraz dobrze wyposażone, mogą kosztować tyle co dobrego standardu mieszkanie. Można więc uznać, że nie jest to tania zabawa.

Decydując się na takie wakacje powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach. Istotna jest jego masa, ponieważ większość samochodów jest zarejestrowana jako auta osobowe o dopuszczalnej masie do 3,5 tony – więc  można je prowadzić mając prawo jazdy kategorii B. Ogranicza to ilość rzeczy, jaką możemy ze sobą zabrać. Warto to zapamiętać! – informuje specjalista Anna Kalinowicz z Auto Plaza

Każdy kamper powinien być wyposażony w podstawowe rzeczy jak kuchenka, lodówka, mała łazienka z prysznicem oraz miejscem do spania. Część urządzeń znajdujących się w środku zasilana jest gazem z butli, warto więc przemyśleć kupno lub wypożyczenie jak najlżejszej i najmniejszej butli, aby nie zapełniała dużej ilości potrzebnej nam przestrzeni. Takie kryterium spełniają butle kompozytowe, które wymagają specjalnych wejściówek. Ważna jest również lodówka turystyczna, która powinna mieć kilka możliwości zasilania. Na kampingu turystycznym może być wykorzystywany prąd z sieci elektrycznej – 230V, natomiast w trakcie jazdy energia produkowana jest przez alternator samochodu – 12V. Jeśli chodzi o postoje na „odludziu” warto jest mieć ze sobą gaz z butli. W nowszych kamperach zamontowany jest panel solarny, który pomoże nam zrekompensować niedostatki energii.  Jeśli chodzi o pomieszczenia w kamperach, problematyczne mogą okazać się łazienki. Toalety w kamperach wymagają stosowania odpowiednich płynów i środków. Aby uniknąć ciągłego zapychania się, zaleca się używanie rozpuszczającego się papieru toaletowego.

Dla własnego komfortu warto zabrać ze sobą drobny element zwany „klinem najazdowym”. Dzięki nim bardzo łatwo wypoziomujemy pojazd. Istotną sprawą jest zapoznanie się z przepisami, które obowiązują w różnych krajach. W niektórych są specjalne wydzielone miejsca, w innych można zatrzymać się w dowolnym miejscu.
Trol KWI 28 '16
Krasy

Przed świętami 2015 roku z ekipą z prezentzycia.pl wybraliśmy się na narty na Chopok, przetestować  kampera w warunkach zimowych (o ile grudzień 2015 można nazwać zimą). 


Tanie Karnety

Jako, że na Chopoku obowiązują ceny „Alpejskie” czyli karnet dla osoby dorosłej jest droższy niż 30 eurasów, już wcześniej rozglądaliśmy się za zniżkami. 


Znaleźliśmy promocję pozwalającą na wygenerowanie praktycznie nieograniczonej liczby karnetów na upoważniających do zakupu karnetu na Chopok i Tatrzańską Łomnicę w cenie 9,9 E za dzień, ważnych przed sezonem do 22 grudnia 2015 i po sezonie od 30 marca 2016. Profilaktycznie, na wszelki wypadek wygenerowaliśmy ~1000 kuponów. (Jak ktoś chce dajcie znać) ... więcej

Krasy GRU 31 '15 · Komentarze: 2 · Tagi: kamperem na narty
Strony: 1 2 3 4 »
reklama